فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

 
فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۱/۱۳

رئیس ستاد دهه فجر شهرستان تربت جام :

دهه فجر ، دهه فجر آفرینی و امید بخشی است

مرتضی حمیدی فرماندار شهرستان در مراسم ۱۲ بهمن گفت: دهه فجر دهه فجر آفرینی و امید بخشی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مراسم 12 بهمن با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری و تامین و اقشار مختلف مردم و دانش آموزان در میدان ولی عصر برگزار و تمثال حضرت امام گلبران شد.
حمیدی فرماندار شهرستان در این مراسم با اشاره به فرا رسیدن چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر  انسجام امت اسلامی جهت پیروی از آرمانهای امام راحل و شهدای انقلاب و رهبر معظم انقلاب اسلامی است . دهه فجر فرصتی است برای پیام رسانی خاص و ادامه حرکت انقلاب .
وی افزود: اهمیت 12 بهمن بر کسی پوشیده نیست زیرا ورود امام یک رخداد تاریخی است که از ابعاد مختلف دارای تحلیل می باشد . ورود حضرت امام یعنی آمدن حضرت موسی برای به زیر کشیدن فرعون .
فرماندار ادامه داد : محور برنامه های دهه فجر باید بصیرت افزایی ، دشمن شناسی ، امید بخشی ، نشاط آفرینی ، اعتماد آفرینی و وحدت و خودباوری باشد و در دهه فجر بیشتر به دستاوردهای انقلاب مخصوصاً عوامل پیروزی انقلاب ، اصول انقلاب و ارکان انقلاب را برای نسل جوان تبیین کرد.
حمیدی اظهار داشت : دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه داخلی احیائ و زنده کردن احکام اسلامی ، استقرار عدالت اجتماعی ، تقویت بنیه علمی ، وحدت و همبستگی و روحیه ایثار و شهادت و در حوزه خارجی بیداری جهانی در برابر استکبار و استعمارگران ، احیای مجدد اندیشه های اسلامی و احیای اسلام در جهان ، زنده شدن و فعالیت مجدد نهضت های آزادی بخش جهان با الهام از انقلاب ایران اسلامی بود.
فرماندار با اشاره به تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها گفت: در فرانسه جمعیت محدودی از طبقه اشراف و گروه هایی که با نظام فرانسه همکاری نداشته اند در منطقه جغرافیایی پاریس بودند و در انقلاب روسیه عده محدودی از کارگران و سربازان بودند و فقط در منطقه جغرافیایی بِطرزبورگ مسکو فعال بودند ولی در انقلاب اسلامی ایران تمام اقشار مردم و ملت در تمام نقاط کشور و همزمان فعال بودند . یکی دیگر از تفاوتهای انقلاب اسلامی رهبری انقلاب بود که با امام راحل هم طراح ، معمار و مدیر و مجری خوبی برای انقلاب بود که در همه مراحل انقلاب چه قبل و چه بعد به این عنوان شناخته شد و یکی از شگفت ترین و در عین حال پیچیده ترین ویژگی انقلاب اسلامی بُعد دینی آن است که وجه تمایز انقلاب ایران با انقلاب های روسیه و فرانسه است  و ریشه مذهبی آن هیچگونه شباهتی به انقلابهای دیگر ندارد.   

منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت جام
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان