فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

 
فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۲/۱۷

گندم و نان کالای استراتژیک هستند و نباید قصوری انجام شود

فرماندار شهرستان تربت جام گفت: گندم و نان کالای استراتژیک هستند و اهمیت فراوانی دارند و نباید در این زمینه قصوری انجام شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ مرتضی حمیدی، فرماندار شهرستان تربت جام در جلسه کارگروه خرید تضمینی گندم که سه شنبه -17اردیبهشت98- در محل فرمانداری برگزار شد بیان کرد: گندم مصرفی شهرستان از محل تولیدات شهرستانی باید تامین شود و زیبنده نیست شهرستانی که از آن بعنوان سیلوی استان یاد میشود برای نیاز خودش واردات انجام دهد.

وی افزود: بنابراین لازم است ادارات متولی میزان مصرف شهرستان طی یک سال را به صورت دقیق محاسبه کرده و نسبت به ذخیره سازی گندم به میزان مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهند و چنانچه مازاد بر آن تهیه شد به شهرهای دیگر ارسال گردد.

حمیدی تصریح کرد: همچنین در شهرستان سیلوهای بخش خصوصی هم وجود دارد که می بایست نسبت به حمایت از سرمایه گذارانی که سیلوهای کیفیت بالا در شهرستان ایجاد کرده اند حمایت های لازم صورت پذیرد.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی و تحریم های خصمانه آمریکا گفت: گندم و نان کالای استراتژیک هستند و اهمیت فراوانی دارند و نباید در این زمینه قصوری انجام شود.

حمیدی تاکید کرد: گندم تولیدی شهرستان تربت جام از کیفیت بالایی بهره مند است اما باید توجه داشت این گندم در اختیار کارخانه آرد قرار میگیرد و این آرد است که مورد استفاده مردم واقع میشود، بنابراین بر عملکرد کارخانه آرد باید نظارت های جدی و لازم انجام و درصد استانداردی که مد نظر است تولید شده و در اختیار نانوایی ها و مردم قرار گیرد.

وی افزود: همچنین مردم باید توجه داشته باشند که هر چقدر رنگ نان روشن تر باشد از کیفیت پایین تری برخوردار و سفیدی نان با میزان کمتر سبوس همراه است؛ اما باید توجه داشت که هر چه میزان سبوس نان بیشتر باشد که در عمل رنگ نان هم تیره تر خواهد شد، برای دستگاه گوارش مفید تر است.

فرماندار تربت جام اظهار کرد: همچنین مدیریت لازم، سرعت و دقت هنگام برداشت گندم و بارگیری کامیون ها باید انجام شود تا صف های طولانی برای کامیون ها تشکیل نشود.

حمیدی بیان کرد: خروج گندم از شهرستان به استثنا مزارع بذری که زیر نظر استان هستند، ممنوع خواهد شد. کارخانه های خوراک دام نیز باید از خریداری گندمی که مورد نیاز مصرف انسانی است خودداری نمایند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت جام
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان