فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

 
فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۲/۱۸

بودجه‌ای برگشت بخورد، مدیر هم بر میگردد / رفع تصرف از حریم رودخانه ها باید به طور کامل انجام شود

معاون فرماندار تربت جام گفت: مدیران ادارات هنگام دریافت بودجه ها نباید خواب باشند و غفلت کنند. تمامی اعتبارات به کمیته برنامه ریزی فرمانداری شهرستان مربوط نمیشود و بخشی از اعتبارات و بودجه‌ها متعلق به ادارات کل است و باید مدیران نسبت به جذب این اعتبارات هوشیار باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ حسن کاظمی، معاون فرماندار شهرستان تربت جام در جلسه کارگروه سیل و مخاطرات دریایی و کارگروه حفاظت از منابع آب که چهارشنبه-18اردیبهشت98-در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به باران های شدید فروردین ماه بیان کرد: در حوادث اخیر اقدامات خوبی توسط دستگاه ها انجام شد و هیچگونه خسارت جانی در شهرستان نداشتیم.
 
وی افزود: در ایام بحران مدیران ادارات متوجه شدند که ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه ها و همچنین ایجاد بندهای خاکی غیرمجاز چه انرژی و نیرویی از شهرستان را جهت رفع مخاطرات به خود اختصاص داد و بنابراین لازم است اکنون که زمان بحران گذشته و فرصت فراهم است نسبت به رفع خطرات، اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم اقدام گردد. همچنین نسبت به معرفی ساخت و سازهای غیرمجاز به دستگاه قضایی هم می بایست اقدام شود.
 
کاظمی تاکید کرد: خسارت های سیل در سمت شمال و غرب کشور هزینه زیادی را به نظام و دولت تحمیل کرده است و موضوع سیل و سایر بلایای طبیعی در دستور کار قرار گرفته تا از وقوع مجدد چنین خسارت های جلوگیری به عمل آید؛ بنابراین مدیران ادارات و دستگاه ها می بایست نسبت به این موارد دقت نظر داشته باشند. با هر گونه کم کاری در این زمینه برخورد جدی خواهد شد.
 
وی ضمن بیان این مطلب که باید رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه ها به طور کامل انجام شود، عنوان کرد: بخش عمده ای از ساخت و ساز در حریم رودخانه ها به روستاها مربوط می شود و لازم است بخشداران نسبت به ساخت و ساز های غیر مجاز برنامه هایی را داشته باشند و از صدور هرگونه مجوز خودداری کنند. حریم رودخانه در روستاها با علائمی باید مشخص شود تا روستائیان نیز مطلع باشند. بندهای خاکی بالادست روستاها که عمدتا مهندسی ساز نیستند و مقاومتی اندکی دارند و هنگام بارش باعث تشدید سیل میشوند باید جمع آوری گردند و جان شهروندان و روستائیان نباید تهدید شود.
 
کاظمی ادامه داد: مسئولین ادارات و بویژه بخشداران بارندگی های اخیر را آنالیز کرده و با توجه به میزان و نوع بارش ها، انواع مخاطراتی که منطقه را تهدید می کند برآورد نمایند.
 
وی متذکر شد: مدیران ادارات هنگام دریافت بودجه ها نباید خواب باشند و غفلت کنند. تمامی اعتبارات به کمیته برنامه ریزی فرمانداری شهرستان مربوط نمیشود و بخشی از اعتبارات و بودجه‌ها متعلق به ادارات کل است و باید مدیران نسبت به جذب این اعتبارات هوشیار باشند.
 
کاظمی خاطرنشان کرد: همچنین نباید زمانی که اعتبار جذب شد، با ناتوانی و کم کاری مدیران اجرایی، اعتباری برگشت بخورد که چنانچه این اتفاق بیفتد، مدیر هم با اعتبارات برگردانده خواهد شد. مدیران نسبت به جذب اعتبارات سازمانی خود باید پیگیری های لازم را انجام دهند.
 
وی گفت: خوشبختانه پس از بارش های اخیر همچنان برخی از کشاورزان چاه های آب را روشن نکرده اند که باعث ذخیره سازی خوبی خواهد شد و استفاده از منابع آب زیرزمینی کاهش می یابد.
 
کاظمی با اشاره به چاه های آب غیرفعال بیان کرد: با توجه به دشتی که در آن قرار گرفته ایم میزان بهره برداری شهرستان از چاه های آب مشخص است و لازم است اگر چاهی غیرفعال می باشد نسبت به جمع آوری آن اقدام شده و دبی آب آن چاه به چاه دیگر یا واحدی تولیدی که نیازمند تخصیص آب است تعلق گیرد.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت جام
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان