فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

 
فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۷/۰۶

فرماندار شهرستان در گردهمایی دانش آموزان بسیجی

یکی از ارزش های دفاع مقدس دفاع از کیان وناموس کشور بود

حمیدی فرماندار شهرستان در گردهمایی دانش آموزان بسیجی که سالن تربیت برگزار شد گفت : یکی از ارزش های دفاع مقدی دفاع از کیان وناموس کشور بودحمیدی فرماندار شهرستان در گردهمایی دانش آموزان بسیجی که سالن تربیت برگزار شد گفت : یکی از ارزش های دفاع مقدی دفاع از کیان وناموس کشور بود
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مرتضی حمیدی در این مراسم ضمن تسلیت ماه محرم و تبریک گرامیداشت هفته دفاع وبازگشایی مردارس گفت: قیام امام حسین باید به درستی برای نسل جوان تبیین شود.
وی ادامه داد :هدف های مهم قیام احیا دین خدا ، امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی بود. قیام درس معنویت ، انسانیت و شهامت بود .
حمیدی ادامه داد :بعد از پیروزی انقلاب اسلامی  منافقین به فکر فرو پاشی مجدد نظام بودند . انقلابی که نو پا بود و عمر کوتاهی داشت  و در همان سالهای اول پیزوزی انقلاب اسلامی جنگ شروع شد و در ۸ سال دفاع مقدس شرایط ویژه ای داشتیم .
فرماندار شهرستان با اشاره به شرایط انقلاب و جنگ گفت :  در کردستان درگیر دموکراک بودیم . فضای سیاسی و امنیتی ما در حوزه داخلی و خارجی برای ما پیش امد. در حوزه منافقین مردم پای کار آمد و نگذاشتن که منافقین برنامه ای پیش ببرند. دین ما دین جنگ نیست . دین صلح است . ما در شرایط دفاع قرار گرفتیم . تمام ملت ما به نوعی درگیر جنگ بودند .
وی افزود:  در 8 سال دفاع مقدس مرد  و زن از ارزشهای انقلاب اسلامی و کیان و ناموس  دفاع کردند و دستاوردهای در حوزه اجتماعی و فرهنگی روحیه قناعت بود که در ان زمان در مردم ما بود . روحیه فرهنگ قناعت ، روحیه معنوی در جوانان و نوجوانان ما بود . افرادی که با گمترین سن در جنگ حضور پیدا کردند و به فرمایش امام جنگ دانشگاه بود. رشد فضائل اخلاقی قابل مقایسه نبودند. فضائل اخلاقی را جانبازان در جامعه ترویج کردند. در سال ۵۹ امریکا تحریم کرد و در عرصه علمی و فناوری به اوج رسیدیم و نخبگان ما پیشرفت کردند. در حوزه سیاست خارجی در دوران دفاع مقدس به دنیا نشان دادیم که الان ابر قدرتها از ما حساب می برند و دشمن به این نتیجه رسیده است که ما یک ابر قدرت هستیم. کارشناسان غربی به این تحلیل رسیده اند که نمیتوانند ایران را حذف کنند. 
در پایان فرماندار با بتوجه به رسالت آموزش و پرورش گفت : یکی از اصول مهم تعلیم و تربیت اصل فعالیت و تلاش است. اصل تناسب همه دانش اموزان با سن و سالهای مختلف باید پرداخته شود . باید به آزادمنشی در آموزش و پرورش پرداخته شود . اصل سندیت یکی از اصول مهم تعلیم و تربیت است که اگر اجرانشود از انضباط خوبی برخوردار نیست . اصل فردیت در آموزش و پروش باید توجه شود .


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت جام
تعداد بازدیدها : ۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۵۳ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۲۲۱۲ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۵ نفر
آماربازدیدکنندگان