فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

 
فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۷/۲۳

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

نظارت بر فعالیت موکب‌های دهه پایانی صفر/پیش بینی حضور ۵۰۰ هزار زائر پیاده در مشهد

استاندار خراسان رضوی گفت: بر فعالیت موکب هایی که در دهه پایانی صفر در مشهد مستقر می شوند؛ باید نظارت صورت بگیرد و با دقت مجوزها داده شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه مشترک ستاد اربعین و مراسم دهه پایانی صفر استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: جریان اربعین حسینی به برکت انقلاب اسلامی، جریان مقاومت و مدافعین حرم تداوم پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه ایران علی‌رغم تحریم های اقتصادی امروز در عرصه های گوناگون و سیاست منطقه ای پیشگام و تاثیرگذار است، افزود: به عنوان کارگزاران موظف هستیم تا زمینه حضور زائران را در مراسم عظیم اربعین حسینی و دهه پایانی صفر فراهم کنیم.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه امسال راهپیمایی اربعین حسینی با نظم بهتری نسبت به سال های قبل در حال برگزاری است، تصریح کرد: سال به سال این مراسم به شکل سامان یافته تری در حال برگزاری بوده و محدودیت ها هم کمتر شده است.
رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: دستگاه های امنیتی، شورای تامین استان، نیروی انتظامی و بسیج، به خوبی امنیت زائران مراسم اربعین حسینی و دهه پایانی صفر را تامین کرده اند که جای قدردانی دارد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی و مذهبی باید هدف قیام امام حسین (ع) را نشر دهیم، تاکید کرد: بر فعالیت موکب هایی که در دهه پایانی صفر در مشهد مستقر می شوند؛ باید نظارت صورت بگیرد و با دقت مجوز داده شود تا خدایی ناکرده سوء استفاده هایی در این مسیر صورت نگیرد.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: نظم، ترتیب و بهداشت موکب ها خیلی مهم است، همچنین در حوزه حمل و نقل و برگشت زائران باید مراقبت شود تا تصادف و حادثه ای صورت نگیرد.
رزم‌حسینی با اشاره به حضور پرشمار زائران پیاده امام رضا (ع) در دهه پایانی صفر، افزود: حضور 500 هزار زائر پیاده در دهه آخر صفر در مشهد پیش بینی شده است که نیاز است مسیر راهپیمایی این عزیزان از همین ایام به شکل جداگانه مشخص شود و به مانند مراسم اربعین حسینی در کشور عراق تابلوهایی نصب شده تا امنیت زائران فراهم شود.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه این جلسه اظهار کرد: لازم است در بحث حمل و نقل اقدامات جدی از ناحیه مسئولان صورت گیرد تا در پایان این مراسم ها خاطرات سفر خوبی برای زائران باقی بماند.
مصطفی خاکسار قهرودی با بیان اینکه نیاز است تا در بحث تغذیه و اسکان خدمات مختلفی صورت گیرد، افزود: آستان قدس رضوی ظرفیت های خود را در زائرشهر به کار گرفته است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی هم در ادامه گفت: امسال برای مراسم عظیم اربعین حسینی در کشور عراق 87 موکب از سوی خراسان رضوی در شهرهای کربلای معلی، نجف، مسیر نجف به کربلا، کاظمین، سامراء، مرزشلمچه، مرزمهران و مرز دوغارون استقرار یافته است.
محمد صادق براتی با اشاره به اینکه تاکنون 26 هزار زائر کشور افغانستان از طریق مرز دوغارون وارد کشور شده اند، افزود: تا روز گذشته حدود 12 هزار و 100 وعده غذایی در این مکان برای زائران عزیز کشور افغانستان توزیع شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۹۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۵۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۹۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۳۹۶۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۳ نفر
آماربازدیدکنندگان