فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

 
فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۷/۲۴

استاندار خراسان رضوی:

نحوه برگزاری و محتوای کنگره شهدا بسیار مهم است

استاندار خراسان رضوی نحوه برگزاری و محتوای کنگره شهدا را بسیار مهم دانست و گفت: این کنگره در خراسان رضوی باید نسبت به سایر استان ها متفاوت تر برگزار شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی کنگره 18 هزار شهید استان که با حضور مقامات ذی ربط در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس و شهدا با فداکاری بی منت به جبهه های جنگ و  دفاع از اسلام و انقلاب رفتند تا در راه انقلاب به شهادت رسیدند لذا بر اساس اعتقادات ملی و دینی وظیفه داریم یاد آن ها را گرامی بداریم.
وی نقش خراسانی ها در دفاع مقدس را برجسته دانست و ادامه داد: وجود امام رضا(ع) در مشهد به عنوان شهید شاخص استان و کشور افتخاری ویژه محسوب می شود، به همین دلیل کنگره مذکور در خراسان رضوی باید نسبت به دیگر استان‌ها متفاوت تر برگزار شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه موضوع نحوه برگزاری و محتوای کنگره شهدا بسیار مهم است، اضافه کرد: در گام دوم انقلاب که نسل امروز آن روزهای دوران دفاع مقدس را درک نکرده است، باید با سیاست گذاری درست و بدون افراط و تفریط و بر اساس نگاه مقام معظم رهبری، با استفاده از ابزارهای جدید برای نسل حال حاضر آرمان های شهدا را تبیین کرده و بازنمایی کنیم.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر در حوزه معرفی فرهنگ ایثار و شهادت افراط و تفریط هایی صورت گرفته است، افزود: متاسفانه برخی از مداحان فرهنگ دفاع مقدس را به نحوی جلوه داده اند که موجب وهن آن دوران و آرمان های انقلاب اسلامی شده، این در حالی است که دفاع مقدس با شجاعت، عقلانیت و تدبیر فرماندهان و رزمندگان به پیروزی رسید.
وی ضمن اشاره به حضور بیش از 300 هزار داوطلب رزمنده خراسانی در دوران دفاع مقدس، ابراز کرد: بسیاری از ادبیات رزمندگان دوران دفاع مقدس برای نسل امروز غریب و ناشناخته است. 

استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: باید سیاست های برگزاری کنگره شهدا به نحوی تدوین شود که سلیقه ای نبوده و امکان تغییر سیاست های کلی در بخش های اجرایی وجود نداشته باشد. 
رزم حسینی خاطرنشان کرد: باید نقاط قوت و ضعف کنگره های مشابه برگزار شده در سایر استان ها بررسی شده و در برگزاری کنگره شهدای خراسان رضوی مد نظر قرار گیرد.
در ادامه این جلسه نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بنده اصرار داشتم با حضور استاندار خراسان رضوی این جلسه برگزار شود چون ایشان از یادگاران دوران دفاع مقدس و فرماندهان لایق آن دوران بودند.
آیت الله سیداحمد علم الهدی، استاندار خراسان رضوی را یکی از مواریث دوران دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: کنگره شهدای قبلی در حوزه پیگیری مسائل و در جمع‌آوری اسناد، اشکالاتی داشت که ان شاالله در این دوره برطرف شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۴۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۶۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۹۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۴۰۲۵ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۴ نفر
آماربازدیدکنندگان