فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

 
فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۷/۲۹

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

برای رشد اقتصادی باید فرهنگ کارآفرینی گسترش پیدا کند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تا کارآفرینی در جامعه تبدیل به یک ارزش نشود، شاهد رشد اقتصادی نخواهیم بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سورنا ستاری در جلسه  کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: هیچ کشوری در اقتصاد دانش بنیان رشد پیدا نخواهد کرد مگر اینکه از بازار در اختیار خود مثل ناموسش حفاظت کرده باشد.
ستاری افزود: جالب است به راحتی نمی توان یک کالا را به کشورهای اروپایی صادر کرد اما ما بازار خود را به راحتی برای این مسئله رها کرده ایم. 
وی ابراز کرد: ضعف بزرگ اقتصاد نفتی این است که حامیان آن فکر می کنند همه چیز با پول درست می شود در حالی که اینطور نیست و باید برای تغییر شرایط همه در کنار هم مبارزه فرهنگی کنیم. 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: در اقتصاد رشد نمی کنیم مگر این که کارآفرینی در جامعه تبدیل به یک ارزش شده و استخدام یک موضوع منفور تلقی شود. چرا باید با افتخار کسب و کار یک فرد را تعطیل کنیم؛ این موارد در واقع خیانت به جامعه است. 
ستاری گفت: خوشبختانه در استان خراسان رضوی، این دیدگاه که باید به سمت اقتصاد دانش بنیان برویم ایجاد شده است.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه خود می دانم از تمام شرکت های دانش بنیان حمایت کنم؛ به هرحال تا زمانی که به نیروی انسانی اهمیت ندهیم شرایط به نفع ما رقم نخواهد خورد. 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: احتمالا کارخانه نوآوری امسال در خراسان رضوی راه اندازی خواهد شد تا یک منطقه نوآوری نزدیک دانشگاه فردوسی مشهد شکل بگیرد.
در ادامه این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: نظارت بر طرح الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که در خراسان رضوی در حال اجراست بر عهده ائمه جمعه قرار دارد.
علی رسولیان ادامه داد: در این طرح شرکت های توامند کار را برعهده می گیرند که تاکنون 102 معین اقتصاد مقاومتی محوریت کار را در مناطق مورد تعهد شروع کرده اند.
وی با اشاره به اینکه 92 درصد معین های اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی از بخش خصوصی هستند، گفت: 96درصد از استان زیر پوشش طرح مذکور رفته اند و بزودی همه استان نیز از این طرح اقتصاد مقاومتی بهره مند خواهند شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: آمادگی داریم تا فضای خالی ادارات و بخش خصوصی را به عنوان شعبه هایی از پارک علم و فناوری فعال کنیم.
در این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در سخنان کوتاهی اظهار کرد: خراسان رضوی دارای مشخصات منحصر به فردی در حوزه های مختلف از جمله صنعت، معدن و تجارت است که هم مرزی با دو کشور افغانستان و ترکمنستان این ویژگی ها را مضاعف کرده است.
حسن جعفری افزود: شاهد رشد بسیار خوبی در حوزه فعالیت های دانش بنیان در استان بوده ایم و دنبال این هستیم رتبه اول در حوزه فعالیت های دانش بنیان کشور را بدست بیاوریم.
در این جلسه تفاهم نامه ای در حوزه طلا، جواهرات و سنگ های قیمتی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی و کانون دانش و صنعت بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران برای راه اندازی اولین مرکز تخصصی طلا، جواهرات و سنگ های قیمتی به امضا رسید.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۰۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۹۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۵۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۹۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۳۹۷۶ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۱ نفر
آماربازدیدکنندگان