فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

 
فرماندار شهرستان تربت جام
مرتضی حمیدی

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

پنج هزار فرصت شغلی در روستاهای خراسان رضوی تثبیت شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: سپاه امام رضا(ع) به عنوان معین اقتصادی در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی موفق به تثبیت پنج هزار فرصت شغلی و کسب درآمد پایدار برای ساکنین روستاهای ۱۶ دهستان این استان شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان روز چهارشنبه در نشست تخصصی با جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) در محل استانداری خراسان رضوی به بررسی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و اقدامات انجام شده در این خصوص پرداخت و افزود: اقدامات سپاه امام رضا(ع) در راستای اشتغالزایی، تسهیلگری و اعتمادسازی بوده است.
وی با تاکید بر اجرایی شدن تفاهم‌نامه منعقده با سپاه امام رضا (ع) در چارچوب طرحهای اقتصاد مقاومتی استان و عملیاتی شدن طرحها در حوزه‌های دارای مزیت این‌ دهستان‌ها با محوریت اشتغال، تولید و توسعه برای منطقه گفت: معین‌های اقتصاد مقاومتی باید با رویکرد توسعه‌گرا برای پایدار شدن اقتصاد روستایی به عنوان یکی از اهداف الگوی مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی تلاش کنند که قرارگاه توسعه و آبادانی سپاه امام رضا(ع) به عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان صالح آباد تاکنون اقدامات مناسبی را انجام داده است.
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا (ع) نیز در این نشست گفت: ایجاد اشتغال در مناطق روستایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ایجاد فرصت‌های شغلی کوچک و مبتنی بر ظرفیت‌های خانوار به کاهش مهاجرت مردم از مناطق روستایی به حاشیه شهرها کمک خواهد کرد.
سرهنگ احمد واحدی افزود: هم‌اکنون نیز برنامه‌های متنوعی برای احیای قنوات و پرورش دام در خراسان رضوی در حال پیگیری است.
در این نشست مقرر شد، یارانه‌ای در قالب تسهیلات مربوط به کمک‌های فنی و اعتباری به طرح‌های اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با همراهی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پرداخت شود.
تاکنون یکهزار و ۲۵۷ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد مقاومتی با سرمایه ۲۱۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۲۱۷ هزار نفر در خراسان رضوی تعریف شده و در دست اجرا است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۳۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۹۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۹۶۵۶ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۴ نفر
آماربازدیدکنندگان