۱۴۰۰/۰۵/۱۳

هشدارستادپیشگیری کرونا تربت جام‌‌

شرایط تربت جام بحرانی ، وخیم ، حادو نگران‌کننده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، حمیدی فرماندار در جلسه ستاد کرونا گفت : شرایط تربت جام بحرانی ، وخیم ، حادو نگران‌کننده است مردم اگر سلامتی خودشان را می خواهند در تجمعات شرکت نکند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، حمیدی فرماندار در جلسه ستاد کرونا گفت : شرایط تربت جام بحرانی ، وخیم ، حادو نگران‌کننده است مردم اگر سلامتی خودشان را می خواهند در تجمعات شرکت نکند
فرماندارورئیس ستاد پیشگیری از کرونا تربت جام با اشاره به حمله وحشناک‌ ویروس کرونادلتاهندی به  منطقه تاکید کرد: با توجه به عادی انگاری مردم و مدیران هجوم وحشیانه ویروس کرونا به تربت جام شروع شده و شرایط شهرستان وخیم ، بحرانی، حاد و تخت های بیمارستان سجادیه پرشده است و مردم اگر سلامتی خودشان می خواهند درتجمعات شرکت نکنند .
 
مرتضی حمیدی با اشاره به افزایش بیماران و فوت شدگان ناشی از ویروس خطرناک کرونا افزود:  بهترین راه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دلتا هندی رعتیت پروتکل های بهداشتی  و دریافت واکسن است و اگررویه عادی انگاری ادامه یابد با افزایش فوتی های ناشی از کرونا مواجه خواهیم شد.
 
وی با اشاره به اینکه بیمارستانهای مشهد توان پذیرش بیماران کرونایی را ندارند تصریح کرد: ویروس کرونا وضعیت شهرستان را شدیدا" وخیم کرده است مدیران عضو ستاد کرونا مصوبات را به شدت پیگیری و اجرایی کنند و از جلوی شیوع بیشتر ویروس کرونا پیشگیری کنند.
 
وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم  تاکید کرد: مجالس ملی ، مذهبی و عزاداری ها برابربا پروتکل های ستاد ملی کرونا برگزار خواهد شد.
 
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام با اشاره به اینکه مردم برابردستورالعمل برای تزریق واکسن مراجعه کنند گفت : درحال حاضر۶۰ بیمار کرونایی و ۱۲ بیمار بدحال در بیمارستان‌سجادیه بستری هستند وتا کنون‌۳۴۱ بیمار کرونایی جان‌خود را از دست داده اند .
دکتر محمد افکاربااشاره به لشکرکشی ویروس کرونا به تربت جام افزود: با توجه به هجوم بیماران کرونایی به بیمارستان سجادیه ظرفیت  تخت های بیمارستان کامل شده و به دنبال مرکز درمانی پشتیبان هستیم وباید از مدارس استفاده کنیم .
 
وی با اشاره به اینکه عامل اصلی افزایش بیماران کرونایی شرکت مردم در عروسی و تجمعات است ادامه داد: درمشهد تخت خالی نیست بیماران به تربت جام مراجعه می کنند و افراد با کوچکترین علائم  بایدبه نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنند .
 
وی با اشاره به تعطیلی گروهای ۳ و ۴ و خستگی مدافعان سلامت تاکید کرد: دانشکده با کمبود نیرو ،دارو ، گان و اکسیژن مواجه است و از همه مردم، نهادها و نیروهای جهادی درخواست کمک داریم .
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت جام
۹۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید