فرماندار شهرستان تربت جام
حسین جمشیدی
فرماندار شهرستان تربت جام

    .     .     .
۱۴۰۰/۱۰/۲۱

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت کرونا تربت‌جام ‌تاکید کرد

هرگونه سهل انگاری و کاهش حساسیت های کرونایی خسارت مالی و جانی دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جمشیدی فرماندارو رئیس ستاد مدیریت پیشگیری از کرونا تربت جام درهشتادو ششمین جلسه ستادتاکید کرد: برای اینکه جامعه به لحاظ ویروس کرونا به طور صددرصدی ایمن شود هیچ راهی جز تزریق سه دوز واکسن ،استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی مکرردست ها نداریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جمشیدی فرماندارو رئیس ستاد مدیریت پیشگیری از کرونا تربت جام درهشتاد و ششمین جلسه ستاد تاکید کرد: برای اینکه  جامعه به لحاظ ویروس کرونا به طور صددرصدی ایمن شود هیچ راهی جز تزریق سه دوز واکسن ،استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی مکرردست ها نداریم.
 
حسین جمشیدی با قدردانی ازتلاشهای اعضای ستادکرونا و بویژه مدافعان سلامت افزود: اگر همراهی و هم افزایی مردم، مسئولان و اجرای طرح های واکسیناسیون خانه به خانه ، مدارس ، محلات وطرح جهادی سردارسلیمانی  نبود این اتفاقات خاص شکل نمی گرفت.
 
وی با اشاره به اینکه دربرخی دستگاههای اجرایی کارکنان ‌واکسن هنوز هستند و باید هر سه دز را دریافت کنند تصریح کرد: مدیران و‌کارکنان‌اجرایی موظفند دستورالعمل های ستاد ملی مدیریت کرونا را ادارات اجرایی کنند و کم‌ توجهی دستگاههای اجرایی به مصوبات ستادملی کرونا جای هیچ گونه توجیحی ندارد.
 
وی با اشاره به افزایش بستری های سویه اومیکرون‌ درکشور و اینکه همه موظف به رعایت مصوبات ستاد هستیم یادآور شد:ویروس اومیکرون پنج برابردلتا درگیری ایجادمی کند و تلفات اومیکرون برای کسانی که واکسن نزدن ۱۰درصد بیشتراست.
 
وی با اشاره به اینکه مهدهای کودک‌ همچنان‌ تعطیل هستند با اشاره به درخواست اداره ورزش و جوانان مبنی بر برگزاری مسابقات قهرمانی کشتی با چوخه کشوری درتربت جام خاطرنشان کرد:  باتوجه به اینکه وضعیت کرونایی شهرستان فعلا آبی ومناسب است برگزاری مسابقات قهرمانی کشتی با چوخه کشوری با نظارت دانشکده و رعایت پروتکل های بهداشتی مانعی وجودندارد.
 
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ‌گفت: درحال حاضر بیماربستری مثبت ناشی از ویروس کرونا در بیمارستان سجادیه نداریم وتاالان ۳۸۲ هزارواکسن در تربت جام‌و صالح آباد تزریق شده است .
دکترمحمد افکار با اشاره به افزایش بیماران اومیکرون درکشورهای اطراف و منطقه افزود: تزریق واکسن درنوبت اول ۹۲درصد، دوم ۷۷درصد و نوبت سوم بیش از ۱۳درصد تزریق شده است و این ‌احتمال وجود دارد دردو هفته آینده افزایش درگیری ویروس اومیکرون را در کشور داشته باشیم .
وی ادامه داد: برخی کارکنان ادارات و نهادها و مردم متاسفانه از دز دوم و سوم واکسن استقبال نکردند که دراجرای طرح پویش ادارات شناسایی و دستورالعمل ستاد ملی کرونا در خصوص این افراد اجرایی می شود.
وی ابراز داشت : کوچه پزشکان تجمع مراجعان خیلی زیاد است ودراین مکان نکات بهداشتی رعایت نمی شود و باید طرح جابجایی پزشکان ‌از این مکان  اجرایی شود.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت جام
۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان