فرماندار شهرستان تربت جام
حسین جمشیدی
فرماندار شهرستان تربت جام

    .     .     .
۱۴۰۰/۱۰/۱۷

آغاز عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار خراسان رضوی در مشهد

عملیات اجرایی طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن روز جمعه با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار خراسان رضوی در بافت فرسوده روستای "اسماعیل‌آباد" مشهد آغاز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، عملیات اجرایی طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن روز جمعه با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در بافت فرسوده روستای "اسماعیل‌آباد" مشهد آغاز شد.
گفتنی است؛ مجموعه ۴۴ هکتاری پروژه نوید از طرح‌های نهضت ملی جهش تولید مسکن در منطقه حاشیه شهر مشهد (اسماعیل‌آباد) است که در آن چهار هزار واحد مسکونی با اولویت واگذاری به ایثارگران، خانواده شهدا و جوانان فاقد مسکن ساخته می‌شود.
لازم به ذکر است؛ سهم خراسان رضوی از طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن در ابتدا ۹۳ هزار واحد مسکونی بود که به ۱۰۰ هزار واحد افزایش یافت و تاکنون ۱۷۴ هزار متقاضی از این استان در طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن شرکت کرده‌اند که بیشترین آنها مربوط به مشهد بوده است.
شایان ذکر است؛ برای بخشی از طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن زمین به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد اما ضمن پرداخت تسهیلات به متقاضیان از مشارکت مردم، بخش خصوصی، انبوه سازان و سازندگان مسکن برای اجرای این طرح بهره گرفته می‌شود.
قابل ذکر است؛ مجموعه ۴۴ هکتاری روستای اسماعیل آباد از سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق محروم شهر مشهد است که ۱۲ هکتار از زمین‌های آن به ساخت چهار هزار واحد مسکونی در بلوک‌ها با ساختمانهای سه تا پنج طبقه طی چهار سال اختصاص می‌یابد و باقی این اراضی صرف ساخت مجمتع های خدماتی، تجاری و آموزشی خواهد شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۲۹۳۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان